Skoda Octavia Küszöbvédő

Thu, 15 Dec 2022 18:06:25 +0000

A belügyminiszter szerint a tervezet szövegét csütörtökön közzéteszik. Kovács szerint a "Stop Soros" törvénycsomaggal a kormány megtette, amit megtehetett, előkészítette a megváltozott körülményekhez szükséges előterjesztést. A Soros György érintettségét firtató felvetésre a kormányszóvivő azt mondta: ha Sorosról kiderül, hogy ilyen tevékenységet végez – azaz az illegális bevándorlást szervezi –, akkor rá ugyanúgy vonatkoznak majd a szabályok. Arról, hogy hétfőn egy kisrepülővel jutott át a határon 11 külföldi – akiket Kállósemjén környékén fogtak el – Pintér azt mondta: megvizsgálják, hogy menekültnek tekinthetők-e. Ha nem esnek a genfi egyezmény alá, akkor a tiltott határátlépésnek megfelelően fognak velük szemben eljárni. A legegyszerűbb megoldás jelen pillanatban a visszaadásuk Ukrajnának, ahonnan feltételezhetően érkeztek. Eltérően látják A német és az osztrák kormány egyetért, hogy a migrációs válság megoldásához elengedhetetlen az uniós külső határ védelme és a menekültek támogatása helyben, a hazájuk közelében Berlin és Bécs a menekültek EU-n belüli elosztását szabályozó kvótákat viszont eltérően ítélik meg.

  1. Online
  2. Stop Soros Törvénytervezet: Index - Akták - A Stop Soros Törvénycsomag

Online

A "Stop Soros" és a migráció a frakcióülés napirendjén – MINDEN SZÓ Törvénytervezet | Hír TV Ordítasz: Pintér Sándor bejelentette a "STOP SOROS! "-törvénycsomagot (+videó) – Nyugati Fény Tovább pörgetik a Soros-ellenes műbalhét Orbánék, addig sem a valódi problémákról folyik a közbeszéd. Szerdán kormányülést tartottak, amelynek szünetében Pintér Sándor belügyminiszter és Kovács Zoltán kormányszóvivő bejelentették, milyen további lépéseket tesz a kormány Soros György ellen. Három törvényből álló tervezetet tárgyalt a kormány. A csomagot nem nyújtják be rögtön a parlamentnek, hanem "társadalmi vitára bocsátják", értsd hónapokig fognak ömleni ránk az agymosó hirdetések a kampányban. A három törvénytervezet: Az illegális migrációban résztvevő, azt támogató szervezeteket adatszolgáltatásra köteleznék. Bíróságnak kell kiadniuk az adatokat, és transzparens lesz az adatbázis. Annak a szervezetnek, amelyik több pénzt kap külföldről, mint Magyarországról, a külföldről kapott támogatásának 25 százalékát lesz köteles illetékként befizetni.

Már önmagában az sem derül ki a törvénytervezetből, hogy kit is tekint a jogalkotó "tömeges migrációt propagáló, külföldről támogatott szervezetnek". A törvényszöveg meghatározása szerint az az alapítvány vagy egyesület, amely "az Európai Unióban nemzetközi védelem megszerzése iránti kérelmet előterjesztő harmadik országbeli állampolgár kérelmező Magyarország területére történő jogszerűtlen belépését, átvételét és tartózkodását" szponzorálja, az az illegális migrációt támogató szervezetnek minősül. E leírás alapján okkal gondolhatnánk, hogy a törvény azokat az embercsempészeket veszi célba, akik egyesületekbe, alapítványokba tömörülnek. Igen ám, de az embercsempészek nem arról híresek, hogy ilyen formában űznék az ipart. Ráadásul már a törvénytervezethez kapcsolt magyarázatból kiderül, hogy az új szabályozásnak semmi köze a büntető törvénykönyv tényállásaihoz, így tehát az embercsempészethez sem. Ne legyünk naivak, nyilvánvaló, hogy a kormányzat ezúttal is azokat a szervezeteket szeretné a megbélyegezni és csuklóztatni, amelyeket a politikai propagandában évek óta összekapcsol az illegális migrációval és Soros Györggyel, e két lábon járó nemzetbiztonsági kockázattal.

– névre hallgató törvénytervezet a Dublini-rendelet 35. cikkelyére hivatkozik, amikor meghatározza, hogy kikre vonatkozna a jogszabály. Ez a cikkely azonban még nem lépett hatályba, az is lehet, hogy soha nem is fog, erről ugyanis még csak tárgyalnak – állította a Népszavának Nagy Boldizsár nemzetközi jogász, aki szerint ennek megfelelően ez a törvény biztosan nem lesz majd alkalmazható. A jogász megállapítása alátámasztja a civil szervezetek álláspontját is, több tucat egyesület képviselője ugyanis azt hangsúlyozta közös pénteki sajtótájékoztatóján, hogy a három törvényből álló javaslatcsomag értelmezhetetlen és kizárólag a független kritikák elhallgattatása a célja. - A tervezet hazug, önkényes és kártékony – fogalmazott Móra Veronika, az Ökotárs Alapítvány igazgatója, aki szerint ezért azt mindenképpen vissza kell vonni. - A kormánynak az a célja, hogy eltántorítsa az embereket attól, hogy kiálljanak saját érdekükben, valamint hogy részt vegyenek a közügyekben – érvelt szintén a várhatóan februárban a parlament elé kerülő javaslat ellen Pardavi Márta, a Helsinki Bizottság társelnöke.

A politikus szerint ezért kell újabb lépéseket tenni, hogy az illegális migrációt támogató, finanszírozó tevékenység ne maradjon következmények nélkül. Elmondta azt is, hogy a mostani javaslatnál sokkal durvább gyakorlatok is előfordulnak Európában, például Angliában egy eljárás lehetővé teszi az állampolgárságtól való megfosztást is, melyet viszont a magyar alkotmány tilt. Gulyás Gergely kiemelte, az idegenrendészeti távoltartás intézménye elősegíti, hogy távol lehessen tartani a határsávtól, illetve Magyarország egész területétől azokat, akik az illegális bevándorlás támogatásával veszélyt jelentenek a magyar polgárok biztonságára. A törvényjavaslat kapcsán a képviselő kitért arra is, hogy lehetőség lesz jogorvoslatra minden olyan intézkedéssel szemben, mely bármilyen formában korlátozza a szabad mozgást. Kérdésre válaszolva a Fidesz frakcióvezetője elmondta, ha Soros György nem tudja igazolni magyar állampolgárságát, akkor kitiltható Magyarországról. Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt is kijelentette: Magyarország egyetlen bevándorlót sem fogadott be az elmúlt időszakban.

stop soros törvénytervezet google

A Fidesz szerint a Demokratikus koalíció a bevándorlás megszervezésében érdekelt, ezért nem meglepő, hogy a DK a Stop Soros elnevezésű törvénytervezet ellen szólal fel. Fotó: MTI, archív, illusztráció A Fidesz kommunikációs igazgatója az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében Niedermüller Péternek, a DK alelnökének délelőtti sajtótájékoztatójára reagált. Hidvéghi Balázs azt írta, hogy a "Stop Soros" törvénycsomag a társadalmi egyeztetést követően néhány hét múlva a parlament elé kerül. Nem meglepő, hogy a "Gyurcsány-párt" az elsők között szólal meg ellene, hiszen a DK nyíltan bevándorláspárti, kvótapárti és a Soros-hálózattal együtt a bevándorlás megszervezésében érdekelt – fogalmazott. (MTI)

Stop Soros Törvénytervezet: Index - Akták - A Stop Soros Törvénycsomag

  • Stop soros törvénytervezet full
  • Index - Belföld - Ma benyújtják a szigorított Stop Sorost
  • Komoly vizsgálat alá vennék Orbánék legfontosabb törvényét - Privátbankár.hu
  • A Soros-törésvonal | Magyar Narancs
  • Stop soros törvénytervezet text
  • Stop soros törvénytervezet live

Hangsúlyozta, hogy a törvényben leírtak szerint nincs válsághelyzet. Nagy Boldizsár úgy vélte, a tervezet azon része, amelyik állampolgárságra való tekintet nélkül teszi lehetővé a távoltartást a schengeni külső határoktól számított 8 kilométeres sávban, szintén értelmezhetetlen. – Ennek alapján ugyanis, ha valaki ezen a területen él, és nem önkormányzati képviselő, országon belüli száműzetésre kényszeríthető – fogalmazott. Pintér Sándor belügyminiszter szerdán ugyan azt ígérte, hogy ezekre a személyekre nem vonatkozik majd a jogszabály, de ennek végül nyoma sincs a törvényben. A nemzetközi jogász azt is kiemelte, hogy a törvénytervezet szerint, ha egy külföldi támogató pénzt ad egy hazai "illegális migrációt támogató szervezetnek", akkor a magyar szervezet csak akkor utalhatja tovább az így kapott összeget, ha ehhez a támogató írásban hozzájárul. – Ez azonban azt jelentené, hogy ha például egy szervezet támogatást kap az ENSZ-től valamilyen oktatási tevékenység folytatására, és ebből a pénzből bérelne egy termet, akkor az ENSZ-nek írásos nyilatkozatot kellene tennie.

A kormány reagált a Stop Soros törvénycsomagot ért kritikákra is, de azt is sajátosan tette. "A Stop Soros törvénycsomagnál ez az egyetlen talán, ahol nem egy ilyen szakszerűen tűnő vagy maszatolós választ adnak, hanem egy propaganda szöveget, amit hallunk mindenhol" – tette hozzá Rafael. A törvénytervezet kedden már a parlament elé kerül, a javaslat miatt módosítani fogják az alkotmányt, és azzal együtt több jogszabályt is. "Ami a tartalmai ügyeket illeti, módosítani fogjuk a rendőrségi törvényt, a büntetőtörvénykönyvet, a menedékjogról szóló törvényt, az államhatárról szóló törvényt és a szabálysértési törvényt is. A legfontosabb, hogy egyértelműen kimondjuk azt, hogy a törvénytelen bevándorlásnak a szervezése az illegális cselekmény, egy ilyen btk-tényállás is létre fog jönni" – mondta Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter. Gulyás megerősítette, hogy a kormány nem fogadja el a Sargentini-jelentést, de érdemben nem reagált a kormányzati válaszlevelet ért kritikákra. "Sokadik lejáratási kísérlet az EP-ben Magyarország ellen" – mondta Gulyás.

stop soros törvénytervezet wikipedia

A frakcióvezető ugyanakkor jelezte, hogy természetesen figyelembe fogják venni a Velencei Bizottság véleményét. A héten benyújtják a "Stop Soros"-hoz kapcsolódó alaptörvény-módosítási javaslatot is, szándékaik szerint az Országgyűlésben párhuzamosan tárgyalják majd a két indítványt. Hogy mi is a baj a szigorított törvénytervezettel, arról részletesen írtunk még februárban: Totális zagyvaság, mégis tönkreteheti a civil szervezeteket a Stop Soros Bár csak a választások után szavaznának róla, a Fidesz valószínűleg nem fogja elengedni. "Beláthatatlan következményei lehetnek, nemcsak minket, de a többi civil szervezetet is elég komoly veszély fenyegeti" - mondta lapunknak Demeter Áron, az Amnesty International Magyarország emberi jogi szakértője, amikor a kormány Stop Soros névre keresztelt törvénycsomagjáról kérdeztük. Az Amnesty International Magyarország is reagált a tervezetre: Amnesty: "A Stop Soros-csomag a létezésünket fenyegeti" A megszüntetést is kockáztatja az a civil szervezet, amelyik nem tesz eleget az előírásoknak.

Ugyanekkor a Fidesz-frakció úgy döntött, hogy bár a tervezet tárgyalása megkezdődhet az Országgyűlésben, csak a választások után szavaznak majd a törvényről, írtuk a kihelyezett frakcióülés után. Egy napra rá az ENSZ és a német kormány is közölte, hogy aggályos a Stop Soros. Február 20-án a Parlamentben vitáztak egyet a javaslatról, majd a választások után bejelentette a Fidesz, hogy a kétharmad birtokában ezzel kezdik majd a munkát az Országgyűlésben. Aztán a Velencei Bizottság is vizsgálni kezdte a tervezetet, majd világhírű professzorok tiltakoztak. Szépen lassan kiderült aztán, hogy a már benyújtott, szigorított tervezetet is tovább szigorítanák. Előbb Rogán Antal közölte miniszterjelölti meghallgatásán, hogy Orbán Viktor "érdemben foglalkozni akar" a Stop Soros törvénycsomag módosításával és ahhoz kapcsolódó átalakításokkal. Aztán Orbán első útja Varsóba vezetett, azt mondta, amint megalakul az új kormány, benyújtják a Stop Sorost és az Alaptörvény módosítását. Orbán aztán egy rádióinterjújában árulta el, miről van szó ez utóbbit illetően: "ha az alkotmány rögzíti, hogy Magyarországra tilos betelepíteni, akkor sokkal könnyebb megalkotni a részletszabályokat és megvédeni őket itthon, valamint a nemzetközi színtéren", mondta.

stop soros törvénytervezet news

freundetreffen.net, 2024 | Sitemap